Zalety ogrzewania gazowego

Jakie są zalety ogrzewania gazowego?

Ogrzewanie gazowe zyskuje coraz większą popularność. Świadomość klientów wzrasta, cenią sobie nowoczesne, ekonomiczne, a przy tym wygodne rozwiązania. Instalacja gazowa jest właśnie takim rozwiązaniem. Dlaczego? Poniżej zalety ogrzewania gazowego.

Zalety ogrzewania gazowego

Łatwa instalacja

Wykonanie instalacji gazowej nie jest skomplikowane, ale prace muszą wykonywać wykwalifikowani specjaliści. Nie wolno przystępować do inwestycji bez wcześniejszego zgłoszenia zamiaru rozpoczęcia prac do starostwa powiatowego. W przypadku instalacji wewnętrznej konieczne będzie uzyskanie pozwolenia na budowę, ale nie jest to skomplikowana procedura.

Łatwe użytkowanie

Nie da się ukryć, że korzystanie z instalacji gazowej jest bardzo wygodne i zupełnie nieskomplikowane. Instalacja gazowa właściwie nie wymaga obsługi, ciągłego dokładania opału, jak w przypadku pieców węglowych, ani usuwania popiołu. Czujniki temperatury i termostaty ułatwiają sterowanie temperaturą w domu.

Możliwość podgrzewania wody

Kotły gazowe ogrzewają pomieszczenia, ale możliwe jest również podgrzewanie wody użytkowej. Wówczas nie ma konieczności wykonywania osobnej instalacji do tego celu. Zamiast kotłów można zamontować kominek gazowy, wówczas instalacja spełnia również funkcję estetyczną.

Pomieszczenia wolne od dymów i sadzy

W tradycyjnych kotłowaniach zwykle unosi się specyficzny zapach i trudno takie pomieszczenie utrzymać w czystości. Czasem wydobywają się sadze, dym, na ścianach pojawia się osad. Dodatkowym problemem jest składowanie opału – wymaga miejsca i odpowiednich warunków. Zalety ogrzewania gazowego to zatem oszczędność miejsca i czystość pomieszczeń.

Ekologiczne rozwiązanie

Sezon grzewczy to czas wzmożonych dyskusji na temat smogu. Powszechnie widomo, że przyczynia się do niego nie tylko spalanie w piecach plastików, gum i innych „śmieci”, ale również węgla. Kotły na gaz nie przyczyniają się do zanieczyszczenia środowiska. Efektem spalania propanu jest woda oraz dwutlenek węgla. Gminom zależy na tym, by powietrze było czyste, dlatego część z nich dofinansowuje wymianę tradycyjnych kotłów na instalację gazową.