Kotły gazowe Bielsko

Kotły gazowe Bielsko – jak dobrze wybrać?

Poprawnie wykonana instalacja gazowa gwarantuje bezpieczeństwo całej rodzinie. Gaz jest niezwykle łatwopalny i charakteryzuje się znaczną wybuchowością, dlatego wszelkie prace przy urządzeniach na gaz powinny być wykonywane przez specjalistów. To oni doradzą sposób montażu instalacji gazowej i pomogą wybrać odpowiednie urządzenia, w tym kotły gazowe Bielsko.

Materiały opałowe – węgiel, drewno, pellet, a może gaz?

Każdy materiał opałowy ma swoje wady i zalety. Pierwszą i zwykle najważniejszą rzeczą, decydującą o wyborze opału, jest jego dostępność i cena. Powszechnie w polskich domach montowane są piece na węgiel (także eko groszek) oraz drewno, czyli tzw. śmieciuchy. Ich użytkowanie nie jest ani trudne, ani drogie, ale z pewnością niezbyt wygodne. Piece takie brudzą (kopcą) i wydobywa się z nich nieprzyjemny zapach. Ponadto przyczyniają się do zanieczyszczania powietrza, szczególnie, jeśli wrzucamy do nich śmieci – butelki, papiery, różnego typu opakowania z tworzyw sztucznych. Palenie samym drewnem nie jest szkodliwe, ale drewno spala się znacznie szybciej niż węgiel. Z tego też powodu drewna używa się zwykle w kominkach, rzadko w piecach czy kotłach grzewczych. Modne jest także ogrzewanie pelletem, olejem czy gazem – metody bardzo wygodne, gwarantujące bezpieczeństwo cieplne, ale niestety droższe od form tradycyjnych.

Instalacje gazowe – zalety

Instalacje gazowe są powszechne w aglomeracji miejskiej – na wsiach co najwyżej kupuje się gaz w butlach, które przyłącza się do kuchenki gazowej bądź elektryczno-gazowej. Jak już wspomniano, opalanie gazem jest droższe od form tradycyjnych, ale instalacje gazowe mają szereg zalet, które sprawiają, że cena opału zdecydowanie nie przeraża. Kotły gazowe Bielsko są bezpieczne i komfortowe. Nie ma potrzeby ciągłego dokładania drewna czy węgla, a mimo to pomieszczenie oraz woda są cały czas ogrzewane. Gaz nie brudzi tak jak węgiel, nie ma potrzeby składowania materiału opałowego. Na drewno czy węgiel, które mają wystarczyć na cały sezon potrzeba wiele miejsca.

Kotły gazowe Bielsko – jak wybrać?

Na rynku istnieje wiele typów urządzeń wykorzystujących gaz. Bardzo popularne stały się tzw. kotły gazowe kondensacyjne. Wyboru urządzenia najlepiej dokonywać w porozumieniu z firmą, która zajmie się jego montażem. W Bielsku takie usługi świadczy zespół fachowców Instalacje Bielsko. Kotły gazowe Bielsko wybierane we współpracy z fachowcami spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Fachowcy nie tylko podłączą urządzenie, ale wykonają całościową instalację gazową bądź zmodernizują już istniejącą. Prace zostaną wykonane solidnie, a cała instalacja będzie funkcjonalna i bezpieczna.