Instalacje gazowe Bielsko

Instalacje gazowe Bielsko – kto może wykonywać instalacje gazowe?

Wykonanie instalacji gazowej to bardzo odpowiedzialna czynność, ponieważ drobny błąd może kosztować zdrowie, a nawet życie wielu ludzi. Mimo, iż wielu mężczyzn to tzw. „złote rączki”, prace związane z podłączeniem gazu i sprzętów działających przy jego użyciu, należy zlecić fachowcom. Tylko kto może wykonywać tego typu prace? Gdzie szukać firm wykonujących instalacje gazowe Bielsko?

Instalacja gazowa – definicja

Jakich prac nie wolno wykonywać na własną rękę, nawet jeśli pozornie nie są skomplikowane? Na pewno żadnych związanych z instalacją przewodów gazowych. Instalacja gazowa to układ przewodów z kurkiem głównym, który ma dostarczać do danego budynku gaz z sieci gazowej. Przewody te prowadzone mogą być zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. W skład instalacji gazowej wchodzą także: armatura, kształtki, urządzenia do pomiaru zużycia gazu, urządzenia gazowe czy przewody spalinowe/powietrzno-spalinowe. W domach jednorodzinnych odbiornikami gazu są zwykle kotły gazowe, podgrzewacze wody, kominki i kuchenki.

Wykonywanie instalacji gazowych

Instalacje gazowe Bielsko (oraz inne na terenie Polski) montuje się zgodnie z zasadami ich wykonywania, które określają przepisy Prawa Budowlanego i rozporządzeń wykonawczych. Gaz charakteryzuje łatwopalność i wybuchowość, dlatego też instalację mogą prowadzić wyłącznie osoby posiadające odpowiednie uprawnienia oraz znające wspomniane zasady. Jedną z podstawowych jest dbałość o szczelność elementów oraz konieczność ich przebadania z uwagi na dopuszczalne ciśnienie panujące w instalacji. Instalację gazową należy regularnie kontrolować – powinna robić to osoba (bądź firma) posiadająca uprawnienia zobowiązujące do dozoru nad eksploatacją urządzeń na gaz, instalacji i całych sieci przesyłowych.

Instalacje gazowe Bielsko – gdzie szukać specjalistów?

W sytuacji, gdy wybudowaliśmy dom i chcemy podłączyć instalację gazową albo czeka nas wymiana starych urządzeń na gaz, musimy znaleźć odpowiednich fachowców. Najprościej zgłosić się do najbliższej gazowni, która powinna zająć się wykonaniem instalacji zewnętrznej. Oczywiście, wykonanie robót, musi poprzedzić szereg innych działań, w tym zdobycie projektu i pozwolenia. Jeśli chodzi o wewnętrzne instalacje gazowe Bielsko, wykonać może je każda firma, której pracownicy znają się na rzeczy i posiadają stosowne uprawnienia. Szereg usług, związanych z instalacjami gazowymi oferuje firma Instalacje Bielsko, która zajmuje się modernizacją i konserwacją sieci gazowej, a także montuje urządzenia na gaz. Pracownicy firmy chętnie doradzają w zakresie doboru wspomnianych urządzeń.

Dobry fachowiec do instalacji gazowej

Zatrudniona osoba czy firma, powinna posiadać niezbędne uprawnienia, tak, by po wykonaniu instalacji móc wystawić odpowiedni protokół. Idealnie, gdy fachowiec nie tylko zamontuje urządzenia, ale wcześniej pomoże je wybrać. Indywidulane podejście do klienta to ogromna zaleta firm tego typu i gwarancja, że instalacje gazowe Bielsko są wykonywane z najwyższą starannością, solidnie i przede wszystkim bezpiecznie.