Wkłady kominkowe trójstronne to bardzo nowoczesne konstrukcje.

Motywacje i potrzeby, które stoją za inwestorami zdecydowanymi na przeznaczenie części budżetu na kominek, już dawno wykroczyły poza zwykłe wartości użytkowe związane z traktowaniem kominka po prostu jako efektywnego i przyjaznego środowisku źródła ciepła (pomijamy w tym miejscu kwestie głównego czy dodatkowego, wspomagającego C.O.).

W wielu przypadkach są one de facto, może nie najmniej istotne ale też nie najważniejsze, a na pierwszy plan wysuwają się te związane z potrzebami aranżacji przestrzeni, z osiągnięcie spójności wnętrza z pewnym stylem, ze zbudowaniem nastrojowej atmosfery, szczególnego, niepowtarzalnego klimatu, który nierozerwalnie towarzyszy wieczorom spędzanym przed uspokajającym, hipnotyzującym blaskiem kominka.

Naturalnie nie znaczy to, że nowoczesne kominki nie mogą pełnić tych dwóch funkcji jednocześnie (tj. pracować i „wyglądać”), najczęściej tak właśnie robią. Więc nie tylko świetnie wyglądają perfekcyjnie dopełniając aranżacje wnętrza, ale również cechują je bardzo dobre „parametry pracy”, żywotność kompletnej instalacji i prosta obsługa.

Szczególnym i niezwykle popularnym wśród inwestorów dziś rodzajem kominków, są tzw. kominki trójstronne czy też wkłady trójstronne, posiadające jak sama nazwa wskazuje trzy szyby (tradycyjny wkład posiada jedną lub dwie), a więc ogień i palenisko jest widoczne z każdej ze stron! Wyobraźmy sobie nastrojowy wieczór, przyjemny blask ognia emanujący praktycznie z każdej strony – to naprawdę robi fenomenalne wrażenie.

Zastanówmy się jakie okoliczności przemawiają za wyborem wkładów trójstronnych.

To bardzo nowoczesne i ekskluzywne rozwiązanie, robiące ogromne wrażenie na odwiedzających nasz salon. Ekskluzywne chociaż należy podkreślić, że jednocześnie bardzo przystępne cenowo, a w przypadku prostszych, tańszych modeli – nie różniące cenowo się od standardowych wkładów jedno, czy dwu-szybowych.

Spójne z każdym stylem. Wśród kominków trzyszybowych znajdziemy zarówno typowe konstrukcje, tradycyjnie otwierane z ramkami wokół każdej szyby, jak i robiące niepowtarzalne wrażenie wkłady w których szyby są połączone wraz z sobą – bez-ramowo a całość jest podnoszona do góry, tzw. gilotyna.

Czy jest to bezpieczne? Tak oczywiście. Konstruktorzy takich wkładów zadbali o bezpieczeństwo a wiele modeli jest wyposażonych w tzw. blokadę rodzicielską.

Kominki zbudowana na bazie wkładów trójstronnych fantastycznie sprawdzają się jako np. stojące gdzieś pośrodku salonu z dużą ilością dużej przestrzeni wokół. Podkreślmy to, że wówczas ogień jest cudownie eksponowany z każdej z trzech stron. Można aranżować przestrzeń wokół takiego kominku nie będąc ograniczonym tym co wiąże się z tradycyjną instalacją na ścianie. To fantastyczne możliwości.

Warto podkreślić też to, że wiele nowoczesnych modeli spełnia bardzo surowe normy związane z emisją zanieczyszczeń, to rozwiązania pro-ekologiczne i warto po nie sięgnąć w momencie wymiany starego źródła ciepła.